Симетрія в архітектурі

    Людина відвіку використовувала симетрію в архітектурі. Старовинним палацам і сучасним будівлям вона додає закінчений гармонійний вигляд.
    Найбільш ясні і урівноважені будівлі з симетричною композицією. Такі будівлі були характерні для архітектури епохи класицизму.
     У середні століття виник ГОТИЧНИЙ стиль. Готичні будівлі відрізняються великою кількістю ажурних, як мережива, прикрас, скульптур, орнаментів, тому і зовні, і всередині вони справляють враження легкості. Вікна, портали, зведення мають характерну стрілчасту форму. Фасади споруд володіли дзеркальною (осьовою) симетрією.  





Види симетрії в архітектурі:

1. Центральна та осьова симетрія;
2. Дзекальна симетрія: горизонтальна та вертикальна.

Дзеркальна симетрія

      Особливості дзеркальної симетрії є те, що одна половина споруди є дзеркальним відображенням іншої. 
      Уявна площина , що ділить форму на дві рівні частини, називається площиною симетрії. 



       Підпорядковані споруди:  Стародавнього Єгипту, храми античної Греції, амфітеатри, терми,базиліки і тріумфальні аркиримлян, палаци і церкви Ренесансу,а також велика кількість споруд сучасної архітектури.

Осьова та центральна симетрія

       Особливості осьової та центральної симетрії полягають у тому, що кожній частині споруди ставиться у відповідність деяка інша її частина, що знаходиться на однаковій відстані від деякої точки О - середини споруди.


      Підпорядковані споруди: античні круглі храми і побудовані імітуючи їх паркові павільйони класицизму, темпьєтто у дворі церкви Сан-П'єтро у Римі.

Наші висновки:
1. В архітектурі зустрічаються такі види симетрії: дзеркальна, центральна та осьова;
2. Більшість споруд Стародавнього світу є симетричними

Немає коментарів:

Дописати коментар